Δύο γκολ σε έξι λεπτά από τους πρωταθλητές Ευρώπης με δημιουργό τον Παπακανέλλο (vids)

Ο Ολυμπιακός Κ19 προηγείται 2-0 στο ημίχρονο κόντρα στη Κάλεβ Ταλίν, για το Youth League - Γιουσούφ και Τουφάκης τα γκολ, από ασίστ του Παπακανέλλου.

Η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού ξεκίνησε το ταξίδι της στο Youth League, όπου αντιμετωπίζει την Κάλεβ Ταλίν στις εγκαταστάσεις του Ρέντη και προηγείται με 2-0.

Ο Γιουσούφ άνοιξε το σκορ για τους πρωταθλητές Ευρώπης (36′), ο Τουφάκης διπλασίασε τα τέρματα των Πειραιωτών (41′), αμφότερα από ασίστ του Παπακανέλλου.

Ο Παπακανέλλος, στο 36ο λεπτό, μετά από ωραία ενέργεια έκανε τη σέντρα από δεξιά βρήκε τον Γιουσούφ που με δυνατή κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στους κατόχους του Youth League.

Δείτε το 1-0 από τον Γιουσούφ:

Λίγο μετά, στο 42′ οι παίκτες του Πιτό συνδυάστηκαν εξαιρετικά, ο Παπακανέλλος τσίμπησε τη μπάλα, εκείνη κατέληξε στον Τουφάκη που πλάσαρε για το 2-0, που είναι και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Δείτε το 2-0 του Ολυμπιακού: