Ντεμπούτο ως… φορ ο Μανωλάς: Σκόραρε πέντε γκολ για τον Πανναξιακό (vid)

Ιδανικό ντεμπούτο για τον Κώστα Μανωλά με τη φανέλα του Πανναξιακού, με τον Έλληνα αμυντικό να αγωνίζεται ως... φορ και να πετυχαίνει 5 γκολ.

Το καλύτερο δυνατό ντεμπούτο με τη φανέλα του Πανναξιακού έκανε ο Κώστας Μανωλάς, με τον Έλληνα κεντρικό αμυντικό να αγωνίζεται για 34 λεπτά, αλλά στην… κορυφή της επίθεσης της ομάδας του.

Μάλιστα, ο 33χρονος διεθνής σκόραρε πέντε (!) γκολ, ξεκινώντας ως βασικός και μόλις πέτυχε το πέμπτο του τέρμα αντικαταστάθηκε.

Στο πρώτο λεπτό του αγώνα, ο Μανωλάς σκόραρε με κεφαλιά, μετά από κόρνερ, κάνοντας το 1-0. Λίγο αργότερα διαμόρφωσε το 2-0, ενώ στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης, πέτυχε χάτ-τρικ για το 3-0 της ομάδας του. Στο 20′ με τον ίδιο τρόπο σκόραρε για το 5-0 των γηπεδούχων και ολοκλήρωσε το ντεμπούτο του με τη νέα του ομάδα με ακόμη ένα τέρμα, πριν αντικατασταθεί.

Για την ιστορία, το ματς ανάμεσα σε Πανναξιακό και Μαρπησσαϊκό ήταν 9-1 στο ημίχρονο, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Κυκλάδων.