Σαρλερουά – Μπριζ 1-1: Έσωσε τον βαθμό στο 90′ η ομάδα του Τζόλη

Η Μπριζ του Χρήστου Τζόλη κατάφερε να σώσει τον βαθμό κόντρα στη Σαρλερουά, ισοφαρίζοντας για το τελικό 1-1 στο 90’+1’.

Κατάφερε να σώσει τον βαθμό της ισοπαλίας στο παρά ένα, ή καλύτερα στο και ένα η Μπριζ του Χρήστου Τζόλη που ήρθε ισόπαλη 1-1, ισοφαρίζοντας στο 90+1 την Σαρλερουά.

Ο 22χρονος Έλληνας ακραίος επιθετικός ξεκίνησε σε ένα ακόμα παιχνίδι ως βασικός και να αντικαθίσταται στο 89ο λεπτό, έχοντας αφήσει ξανά θετικές εντυπώσεις, οι πρωταθλητές βρέθηκαν πίσω στο σκορ και αγωνίστηκαν με παίκτη λιγότερο από το 55’ λόγω αποβολής, καταφέρνοντας να ισοφαρίσουν για το τελικό 1-1 στο 91′.

Ο Γκουιαγκόν έβαλε τη Σαρλερουά μπροστά στο σκορ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (48’), ενώ μερικά λεπτά αργότερα (55’), ο Ονιεντικά αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα, αφήνοντας την Μπριζ με 10 παίκτες.

Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τον τρόπο να φτάσουν στην ισοφάριση, με τον Βανάκεν να ισοφαρίζει λίγο πριν το φινάλε (90’+5’) για το τελικό 1-1.

Έτσι, οι δύο ομάδες παρέμειναν ισόβαθμες μετά από 9 παιχνίδια όντας 5 βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Γκενκ, με την Μπριζ την ερχόμενη Τετάρτη (2/10, 22:00) παίζει στην έδρα της αυστριακής Στουρμ Γκρατς, για τη 2η αγωνιστική του Champions League.