Ξέσπασε στην Μπάρνσλεϊ η Γιουνάιτεντ (7-0) – Απίθανη πρόκριση της Φούλαμ με 16-15 στα πέναλτι

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκανε ό,τι ήθελε την Μπάρνσλεϊ επικρατώντας με 7-0 και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Carabao Cup. Προκρίσεις για Κρίσταλ Πάλας και Σαουθάμπτον.

Εύκολο έργο είχε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ απέναντι στην Μπάρνσλεϊ την οποία και διέλυσε με 7-0, παίρνοντας την πρόκριση στην επόμενη φάση του Carabao Cup.

Ο Μάρκους Ράσφορντ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του στο 16′, ενώ ο Άντονι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 35′ έκανε το 2-0, με τον Γκαρνάτσο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-0, που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο 49ο λεπτό ο Γκαρνάτσο έκανε το 4-0, με τον Ράσφορντ στο 58′ να κάνει 5-0, με αμφότερους να σημειώνουν το δεύτερο προσωπικό τους τέρμα. Το τελικό 7-0 διαμόρφωσε ο Κρίστιαν Έρικσεν επίσης με δύο γκολ στο 81′ και στο 85′.

Σε ένα αδιανόητο παιχνίδι η Φούλαμ νίκησε την Πρέστον στη διαδικασία των πέναλτι με 16-15 (!) και πήρε την πρόκριση, ενώ στην επόμενη φάση θα βρεθούν τόσο η Κρίσταλ Πάλας, όσο και η Σαουθάμπτον.