Σοκ στην Βουλγαρία: Οπαδοί εισέβαλαν με ρόπαλα στο γήπεδο (vid)

Ο τελικός των playoffs για την έξοδο στο Conference League στη Βουλγαρία στιγματίστηκε από εκτεταμένα επεισόδια.

ΤΣΣΚΑ Σόφιας και ΤΣΣΚΑ 1948 έπαιζαν τον τελικό των playoffs για το τελευταίο εισιτήριο του Conference League με την δεύτερη να επικρατεί με 2-0.

Όμως αυτό που έμεινε σαν επίγευση δεν ήταν η νίκη, αλλά τα τρομακτικά επεισόδια που σημειώθηκαν από τους οπαδούς, εντός του αγωνιστικού χώρου.

Οι οπαδοί των γηπεδούχων βγήκαν εκτός εαυτού και ξέφυγαν από τη διαφαινόμενη ήττα της ομάδας του και εισέβαλαν στο 88ο λεπτό στον αγωνιστικό χώρο με ρόπαλα και άλλα αντικείμενα, προκαλώντας υλικές ζημιές, ενώ συγκρούστηκαν και με αστυνομικούς.

Μάλιστα, εγχώρια μέσα ενημέρωσης, αναφέρουν πως μερικοί εξ αυτών κινήθηκαν απειλητικά και προς άνθρωπο της διοίκησης, δίχως όμως να ξεφύγουν περαιτέρω τα πράγματα. Ο αγώνας διακόπηκε για περίπου 15 λεπτά, προτού συνεχιστεί κανονικά.