Εκτός προημιτελικών ο Κουγιουμτσίδης στα 74κ. ελευθέρας πάλης

Ο Γιώργος Κουγιουμτσίδης ηττήθηκε 2-8 από τον Βίκτορ Ρασάντιν και αποκλείστηκε από τους προημιτελικούς της κατηγορίας των 74 κιλών στην ελευθέρα πάλη - Σε πρόκριση στα ρεπασάζ ελπίζει, πλέον, ο Έλληνας πρωταθλητής

Αποκλεισμός από τον πρώτο γύρο για τον Γιώργο Κουγιουμτσίδη στην κατηγορία των 74 κιλών ελευθέρας πάλης.

Ο Έλληνας πρωταθλητής ηττήθηκε με 8-2 από τον Βίκτορ Ρασάντιν από το Τατζικιστάν, στη φάση των «16» και έχασε την ευκαιρία να διεκδικήσει ένα μετάλλιο, αφού θεωρούνταν ένα απο τα φαβορί για να ανέβει στο βάθρο.

Πλέον, ο νεαρός Έλληνας παλαιστής ελπίζει στη συμμετοχή του στα ρεπεσάζ του αγωνίσματος, ώστε να διεκδικήσει μέσω της δεύτερης ευκαιρίας ένα χάλκινο μετάλλιο.

Για να συμβεί αυτό θα πρέπει ο Ρασάντιν να φτάσει μέχρι τον τελικό της κατηγορίας ώστε να «τραβήξει» τον Κουγιουμτσίδη στα ρεπεσάζ.