Σάκκαρη και Παπαμιχαήλ δεν τα κατάφεραν στο διπλό γυναικών

Δέσποινα Παπαμιχαήλ και Μαρία Σάκκαρη δεν τα κατάφεραν απέναντι σε Κράβτσικ και Κόλινς και ηττήθηκαν με 2-0 σετ στο διπλό γυναικών.

Αντίο είπαν στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού η Μαρία Σάκκαρη και η Δέσποινα Παπαμιχαήλ, με τις Ελληνίδες τενίστριες να γνωρίζουν την ήττα στο διπλό των γυναικών με 2-0 σετ από τις Αμερικανίδες Κράβτσικ και Κόλινς.

Με χαρακτηριστική ευκολία οι Αμερικανίδες τενίστριες κυριάρχησαν στο πρώτο σετ, επικρατώντας με 6-1 με τις Ελληνίδες να μην μπορούν να ακολουθήσουν σε αυτόν τον ρυθμό.

Στο δεύτερο σετ οι Αμερικανίδες συνέχισαν να έχουν τον έλεγχο, Παπαμιχαήλ και Σάκκαρη βρήκαν περισσότερους πόντους ωστόσο αυτό δεν ήταν αρκετό για να αποτραπεί η ήττα. Κράβτσικ και Κόλινς πήραν το σετ με 6-3 και μαζί την πρόκριση για τη φάση των «16».

Θυμίζουμε πως λίγες ώρες νωρίτερα η Μαρία Σάκκαρη είχε δώσει μια μεγάλη μάχη στο μονό απέναντι στην Ουκρανή Κόστιουκ όπου και γνώρισε την ήττα με 2-1 σετ.

Τα σετ: 1-6, 3-6