Ιστορικός διασυρμός της Σερβίας από την Αυστραλία (8-3)

Εκπληκτική εμφάνιση από την Αυστραλία που διέλυσε με 8-3 τη Σερβία στη δεύτερη αγωνιστική του τουρνουά του πόλο.

Πρωτοφανή συντριβή από την Αυστραλία υπέστη η Σερβία, στο δεύτερο παιχνίδι της για τον Β’ όμιλο του ανδρικού τουρνουά υδατοσφαίρισης των Ολυμπιακών Αγώνων «Παρίσι 2024».

Οι Ολυμπιονίκες του Ρίο και του Τόκιο, που βεβαίως έχουν φέτος μία ριζικά αλλαγμένη ομάδα, γνώρισαν ταπεινωτική ήττα με 8-3 και πλέον τίθεται εν κινδύνω ακόμη και η πρόκρισή τους στα προημιτελικά.

Οι «πλάβι» βρέθηκαν να χάνουν 6-0 (!), πέτυχαν το πρώτο τους γκολ στο τελευταίο λεπτό της δεύτερης περιόδου και μετά σκόραραν ξανά στην τελευταία περίοδο, όταν το ματς είχε ουσιαστικά κριθεί.

Τα οκτάλεπτα: 1-0, 5-1, 1-0, 1-2