Ο Θανάσης κέρδισε επιθετικό με το που μπήκε στο παρκέ χάρη στην ενέργειά του (vid)

Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο, πήρε την ευκαιρία του απέναντι στους Ορλάντο Μάτζικ, μπαίνοντας ορεξάτος, όπως συνηθίζει, στο παρκέ.

Σε ένα ματς που ο προπονητής των Μπακς, Έιντριαν Γκρίφιν, θέλησε να κερδίσει χρησιμοποιώντας κυρίως τους rookies του αλλά και παίκτες που δεν παίρνουν συνήθως πολλά λεπτά συμμετοχής, όπως ο Θανάσης Αντετοκούνμπο, άφησε στον πάγκο τους Λόπεζ, Κόνατον, Μπίσλι και Πέιν, ενώ ο Ντέιμιαν Λίλαρντ έμεινε εκτός αποστολής και δεν χρησιμοποιήθηκε καθόλου στην αναμέτρηση.

Με τον Ντέιμιαν Λίλαρντ εκτός αγώνα, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πάλευε μόνος του στην ήττα των Μπακς από του Ορλάντο Μάτζικ με 112-97.

Ένας από τους παίκτες που πήρε την ευκαιρία του, ήταν ο Θανάσης Αντετοκούνμπο, που με την ενέργειά του, δήλωσε με το… καλησπέρα παρών.

Ο Έλληνας φόργουορντ, κέρδισε επιθετικό φάουλ με τημ είσοδό του στο παρκέ, χωρίς όμως αυτό να βοηθήσει τους Μπακς να αποφύγουν την ήττα. Ο Θανάσης αγωνίστηκε για 10 λεπτά μένοντας άποντος αλλά μοιράζοντας 2 ασίστ και έχοντας ένα μπλοκ.