Κύπελλο Ελλάδος: Στους «16» το Αιγάλεω και η Παναχαϊκή

Το Αιγάλεω επιβλήθηκε του Καμπανιακού με 3-2 εντός έδρας και πέρασε στους«16» του Κυπέλλου Ελλάδος. Στην επόμενη φάση προκρίθηκε και η Παναχαϊκή που πέρασε με 2-0 από τα Γιάννενα.

Στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδος προκρίθηκαν το Αιγάλεω και η Παναχαϊκή που επιβλήθηκαν του Καμπανιακού και του ΠΑΣ Γιάννινα αντίστοιχα.

Οι Πατρινοί νίκησαν με 2-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα στους Ζωσιμάδες. Πιο κυνικοί οι Αχαιοί, επικράτησαν με γκολ των Ντε Τόμας (35’ με πέναλτι και 63’), ενώ οι Ηπειρώτες σταμάτησαν πάνω στον Στογιάνοβιτς που έκανε εντυπωσιακές επεμβάσεις.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΣ Γιάννινα (Πομς): Αθανασίου, Σόρια, Δούμας (46’ Αθανασίου), Σομποτσίνσκι, Μπακαδήμας, Αζίζ (46’ Τζίνο), Ρίντερ, Χάινριχ (73’ Λέο), Καλέμι (46’ Λούπας), Μάντζης (46’ Μπεγκάλα), Σέποβιτς.

Παναχαϊκή (Τάτσης): Στογιάνοβιτς, Πανάγου, Σμάλης, Μπαξεβάνος, Καραγιάννης (71’ Ρόβας), Νίλι (71’ Παπατόλιος), Ζέκοφ (57’ Κοζορώνης), Τσάκνης, Ντε Τόμας (83’ Μαδριγάλ), Τραορέ (57’ Λεσάι).

Στην επόμενη φάση και το Σίτι

Το Αιγάλεω από την άλλη επιβλήθηκε με 3-2 του Καμπανιακού εντός έδρας. Το σκορ άνοιξε ο Τσούκαλος στο 9ο λεπτό, με τον Βάρκα να διπλασιάζει τα τέρματα των γηπεδούχων στο 48ο λεπτό.
Ο Εππά μείωσε στο 58ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους που είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν στο 71′ όμως αστόχησαν σε πέναλτι. Ο Νίκολλι έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στο Αιγάλεω δέκα λεπτά πριν το φινάλε, ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 90’+1′.