Χέρμπερτ: «Μας δίνουν αυτοπεποίθηση τέτοιες νίκες»

O Γκόρντον Χέρμπερτ μίλησε για τη νίκη της Μπάγερν Μονάχου επί του Ολυμπιακού.

Η Μπάγερν Μονάχου κατάφερε να λυγίσει τον Ολυμπιακό και να πάρει τη νίκη στην έδρα της επικρατώντας με 84-80.

Ο Γκόρντον Χέρμπερτ μίλησε μετά το παιχνίδι τονίζοντας μεταξύ άλλων πως τέτοια αποτελέσματα δίνουν αυτοπεποίθηση στους Βαυαρούς.

Οι δηλώσεις του Γκόρντον Χέρμπερτ:

«Είναι πολύ σημαντικό να νικάμε εντός έδρας ματς μπροστά στον κόσμο μας. Ερχόμαστε από μία απογοητευτική ήττα στο πρωτάθλημα.

Στο ημίχρονο κοιτάξαμε τις αλλαγές στους παίκτες. Στο τέλος της 2ης περιόδου είχαμε 3-4 κακά λεπτά. Βρήκαμε καλό ρυθμό. Κάναμε μικροαλλαγές.

Προσπαθούμε να κερδίζουμε τα κλειστά παιχνίδια, μας δίνουν αυτοπεποίθηση. Πρέπει να φτάσουμε σε ένα σημείο που θα περιμένουμε πως θα κερδίζουμε αυτά τα ματς. Δεν είμαστε εκεί ακόμα, είναι μία διεργασία».