Η βαθμολογία της Euroleague: Μαζί Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός (pic)

Στο 2-2 οι αιώνιοι, μετά την 4η αγωνιστική της Euroleague - Πρώτη ήττα για τον Ερυθρό Αστέρα του Σφαιρόπουλου - Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική.

Ολοκληρώθηκε η τέταρτη αγωνιστική της Euroleague, με τον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό να ισοβαθμούν στη βαθμολογία, έχοντας ρεκόρ 2-2. Οι Ερυθρόλευκοι ηττήθηκαν σήμερα στην Κωνσταντινούπολη από την Αναντολού Εφές με 91-89, ενώ οι Πράσινοι έχασαν χθες στην Μαδρίτη από τη Ρεάλ με 90-86.

Την επόμενη αγωνιστική οι Πειραιώτες παίζουν στη Γερμανία με την Μπάγερν (25/10), ενώ οι Πράσινοι αντιμετωπίζουν στην Κωνσταντινούπολη την Φενερμπαχτσέ (25/10).

Από εκεί και πέρα, στα άλλα παιχνίδια που έγιναν σήμερα, η Μπαρτσελόνα μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση, νίκησε τον Ερυθρό Αστέρα στο Βελιγράδι με 98-94.

Αυτή ήταν η τρίτη νίκη των Καταλανών στη φετινή διοργάνωση, ενώ η ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου γνώρισε την πρώτη της ήττα. Οι δύο ομάδες ισοβαθμούν έχοντας 3-1 ρεκόρ.

Την ίδια ώρα πραγματοποιήθηκε και η αναμέτρηση της Βιλερμπάν με την Μπασκόνια, με τη γαλλική ομάδα να ανεβάζει στροφές στα τελευταία λεπτά και να παίρνει τη νίκη με 76-69. Στο 2-2 η Βιλερμπάν, όσο έχουν και οι Βάσκοι μετά την αποψινή ήττα.

Στο ματς που άνοιξε το σημερινό πρόγραμμα, η Μονακό δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο κόντρα στην Βίρτους Μπολόνια, αλλά στο δεύτερο έκανε… πάρτι και έφτασε με σχετική ευκολία στο 101-85, με το οποίο πέτυχε την 3η της φετινή νίκη. Στο 0-4 οι Ιταλοί.