Επέστρεψε στις νίκες κόντρα στον ΠΑΟΚ το Λαύριο (84-77)

Το Λαύριο επικράτησε το ΠΑΟΚ με σκορ 84-77 και επέστρεψε στις νίκες μετά την ήττα του από τον Προμηθέα.

Στις νίκες επέστρεψε το Λαύριο το οποίο επικράτησε του ΠΑΟΚ με σκορ 84-77 για την 13η αγωνιστική της Basket League και πλέον βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με ρεκόρ 9-4 αλλά και ματς περισσότερα.

Από την άλλη ο δικέφαλος του βορρά που προβλημάτισε με την εικόνα του κάνοντας τη δεύτερη διαδοχική ήττα του και πλέον είναι πέμπτος με ρεκόρ 6-7.

Η ομάδα του Χρήστου Σερέλη ξεκίνησε καλύτερα την αναμέτρηση χτίζοντας μια διαφορά πάνω από τους δέκα πόντους, με τους ασπρόμαυρους να απαντούν άμεσα στη δεύτερη περίοδο και να μειώνουν.

Ο ΠΑΟΚ συνέχισε να πιέζει και να παραμένει στη διεκδίκηση του παιχνιδιού, ωστόσο το Λαύριο παρουσιάστηκε πιο συγκεντρωμένο στο τελευταίο δεκάλεπτο και κατάφερε να πάρει τη νίκη.