Σάκκαρη : Αποκλείστηκε από το Sydney International

Η Μαρία Σάκκαρη γνώρισε την ήττα στον πρώτο της αγώνα στο τουρνουά Sydney International κι αποκλείστηκε από πολύ νωρίς.

Η Μαρία Σάκκαρη δεν τα κατάφερε στον πρώτο γύρο του τουρνουά στην Αυστραλία, στο Sydney International, καθώς ηττήθηκε από την Βερόνικα Ρόιγκ με 6-4, 3-6 και 6-3.

H 22χρονη Ελληνίδα τενίστρια, νούμερο 51 στην παγκόσμια κατάταξη, δεν ξεκίνησε καλά στον αγώνα και βρέθηκε πίσω γρήγορα. Στο δεύτερο σετ η Σάκκαρη ήταν αισθητά καλύτερη, αλλά η 25χρονη Παραγουανή πήρε τελικά τη νίκη, σε 2 ώρες και 7 λεπτά συνολικού αγώνα.

H νεαρή Ελληνίδα πρωταθλήτρια ετοιμάζεται τώρα για το Australian Open, στο οποίο πέρσι είχε αγωνιστεί έως τον 3ο γύρο της Μελβούρνης. Ο μεγάλος της στόχος φυσικά είναι να προχωρήσει όσο το δυνατόν περισσότερο φέτος σε σχέση με πέρσι.