Champions League : Ολυμπιακός – Παρτιζάν 16-8

Οκτώ παίκτες των «ερυθρόλευκων» βρήκαν δίχτυα κι έτσι οδήγησαν τον Ολυμπιακό στην τρίτη του νίκη στη διοργάνωση.

Ο Ολυμπιακός δεν δυσκολεύτηκε κόντρα στην Παρτιζάν κι έτσι έφτασε στην εντός έδρας νίκη με 16-8 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Champions League.

Οι «ερυθρόλευκοι» από την αρχή της αναμέτρησης δεν άφησαν πολλά περιθώρια στην Παρτιζάν και προηγήθηκαν με 5-1 βάζοντας, έτσι, τις βάσεις για τη νίκη. Το επιθετικό κρεσέντο των γηπεδούχων και στο ημίχρονο προηγούνταν με 9-3. Στο τρίτο οκτάλεπτο, η Παρτιζάν παρουσιάστηκε πιο επιθετική και μείωσε τη διαφορά στα τέσσερα γκολ (11-7) χωρίς να καταφέρει κάτι περισσότερο στην τελευταία περίοδο, κατά την οποία δεν μπόρεσε να αντιμετωπίσει τον πλουραλισμό της ελληνικής ομάδας.

Οκτάλεπτα: 5-1, 4-2, 3-4, 4-1.

Τα γκολ: Γούνας 3, Φουντούλης 3, Γενηδουνιάς 2, Μυλωνάκης 2, Μουρίκης 2, Νικολαΐδης 2, Μπούσλιε, Ομπράντοβιτς / Τόμιτς 2, Ράντονιτς 2, Λάζιτς, Μ. Γιάνκοβιτς, Μανόλοβιτς, Αντρέγεβιτς.