Α1 Ανδρών : Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Χίου 16-13

Σ' ένα παιχνίδι-φωτιά, που σημειώθηκαν 29 γκολ (!), νικητής αναδείχθηκε ο Απόλλων Σμύρνης κι ανακάτεψε τα δεδομένα στην Α1 Ανδρών.

Προμηνύοταν ντέρμπι κι έτσι απεδείχθη η αναμέτρηση μεταξύ του Απόλλωνα Σμύρνης και του ΝΟ Χίου για την 8η αγωνιστική της Α1 Ανδρών. Νικητές οι γηπεδούχοι με 16-13.

Ο ΝΟ Χίου μπήκε δυνατά στο ματς και προηγήθηκε με 0-4. Ο Απόλλων Σμύρνης μείωσε σε 4-2 στο πρώτο οκτάλεπτο. Οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν το προβάδισμά τους και στη δεύτερη περίοδο (6-9). Οι γηπεδούχοι, όμως, «έσφιξαν την άμυνά της και χάρη σ’ ένα επιθετικό κρεσέντο του Μοσκόφ που σημείωσε οκτώ γκολ, όχι μόνο ισοφάρισαν σε 11-11 αλλά, κατά τα τελευταία αγωνιστικά λεπτά, περιόρισαν δραστικά τον ρόλο της Χίου (σκορ περιόδου: 6-2).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιάννης Κατρουτζανάκης): Γρηγοριάδης, Μαυρωτάς Λ. 1, Ψαρρέας, Φωκάς 1, Μοσκόφ 8, Καλιοράκης, Παπαδόπουλος 1., Λέκιτς 2, Παπάκος, Δερμιτζάκης Δ. 2, Δερμιτζάκης Χρ. 1. Καστανάκης, Τροβάς, Γιαννουρής.

ΝΟ ΧΙΟΥ (Μιχάλης Λαζαρίδης): Καραμπέτσος, Μιμίδης 2, Ρουστάμοφ 4, Τεσάνοβιτς 1, Καλαργυρός, Καρακάσης, Κανδιόγλου, Πανταζόπουλος 3, Παπούκας 1, Σωτηριάνος Καλογεράκος 1, Πέττας, Αϊβαλιώτης, Καζάζης 1.