Α1 Γυναικών : Νηρέας Χαλανδρίου – Τρίτων Αμαρουσίου 9-5

Ο Νηρέας Χαλανδρίου με ανατροπή πήρε το ντέρμπι των Βορείων Προαστίων και πήρε προβάδισμα κόντρα στον Τρίτωνα Αμαρουσίου.

Ο Νηρέας Χαλανδρίου έκανε το 1-0 στη σειρά των αγώνων κόντρα στον Τρίτωνα Αμαρουσίου αφού επικράτησε εντός έδρας με 9-5 για τη δεύτερη φάση της Α1 Γυναικών (θέσεις 7-8).

Η Σελετοπούλου κι η Σαμαρά έβαλαν μπροστά τον Τρίτωνα Αμαρουσίου με 0-2 προτού μειώσει πρόσκαιρα η Μαστρόκαλου. Η Σαμαρά «έγραψε» το 1-3 αλλά η Τετζαλίδου έφερε το ματς στα ίσα μέσα σ’ ένα λεπτό (3-3). Έτσι ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος.

Το δεύτερο ημίχρονο, όμως, ανήκε εξ ολοκλήρου στον Νηρέα Χαλανδρίου αφού μετά το τρίτο οκτάλεπτο προηγείτο με 6-4. Έτσι, στην τελευταία περίοδο διαχειρίστηκε το προβάδισμά του και μάλιστα έφτασε στο +4 αφού πέτυχε άλλα τρία γκολ με τις Μαυρέλου, Τετζαλίδου και Μπόβαλη.

Οκτάλεπτα: 0-1, 3-2, 3-1, 3-1.

Νηρέας Χαλανδρίου (Ευτυχία Καραγιάννη): Στρατάκου Ν., Τετζαλίδου 3, Κάσσαρη, Παπατριανταφύλλου, Τριχά, Μαστρόκαλου 2, Μαυρέλου 2, Μπόβαλη 1, Τορνάρου, Δούλη 1, Εξαρχάκου Στ, Αγγελίδη, Οικονομίδη, Αδάμη, Στρατάκου Α.

Τρίτων Αμαρουσίου (Άγγελος Γαρελίδης): Λάζαρη, Σαμαρά 2, Ανδρή, Κούζουνα, Παντελίδου, Παλαιοδήμου, Καλογερά, Μαλλιαρού, Αργυρού 1, Σελετοπούλου 2, Παπαδάκη, Τσάκα, Λίβα