Α1 Γυναικών : Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών – ΟΦΝ Ιωνίας 16-32

Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων αποτυπώθηκε στο τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Ο ΟΦΝ Ιωνίας επικράτησε για δεύτερη φορά, εκτός έδρας, του Μ. Αλεξάνδρου Γιαννιτσών καθώς, χθες (02/12), είχε νικήσει στο πλαίσιο του πρώτου γύρου του Κυπέλλου Γυναικών. Οι ομάδες, σήμερα (03/12), τέθηκαν αντιμέτωπες για την 6η αγωνιστική της Α1 Γυναικών κι οι γηπεδούχες πήραν το διπλό με 16-32.

Από την αρχή της αναμέτρησης, ο ΟΦΝ Ιωνίας ήταν μπροστά σκορ αφού ήδη στο 5ο λεπτό προηγείτο με διαφορά τριών γκολ (2-5), η οποία έφτασε τα 7 στο 10′ (2-9) για να εκτοξευθεί στα 11 στο ημίχρονο (9-20). Στο δεύτερο μέρος, η φιλοξενούμενη ομάδα όχι μόνο διαχειρίστηκε το προβάδισμά της, αλλά το διεύρυνει για να νικήσει τελικά με double score (16-32).

Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ – ΟΦΝ ΙΩΝΙΑΣ 16-32

Τα πεντάλεπτα: 2-5, 2-9, 3-11, 5-14, 8-18, 9-20 (ημ.), 11-21, 11-23, 11-26, 14-28, 14-29, 16-32.

Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (Αλέξανδρος Ταρινίδης): Παρασκευαϊδου, Πλιόγκα 1, Πυριτίδου, Ζιάκα 3, Φράγκου 4, Ντιμτσούδη 5, Ξυρίδου 1, Τρελοπούλου, Αναστασίου, Παύλου, Λαζαρίδου 1, Παντζαρτζή, Σπυρίδου, Τροχίδου 1, Παπαδοπούλου, Μαυροπούλου.

ΟΦΝ ΙΩΝΙΑΣ (Σάσα Ζιβούλοβιτς): Κεπεσίδου, Μίλασιτς 3, Παπανικολάου 3, Πάπα 3, Πανούση, Ζυγούρα 4, Μακρή, Καραμάνου 1, Βαφειάδου 6, Μάγκου, Διακογιάννη, Κοντοστεργίου 4, Σαραντάκου, Ζηνονίδου 1, Χρονοπούλου 5, Στουγιαννίδου 2.