ΠΑΟΚ – ΑΕΚ 26-21

O ΠΑΟΚ επιβλήθηκε της ΑΕΚ με 26-21 στο μεγάλο ντέρμπι της 19ης αγωνιστικής της Handball Premier. Ο δικέφαλος του Βορρά «κλείδωσε» τη δεύτερη θέση της βαθμολογίας στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, καθώς έχει 33 βαθμούς, με την τρίτη ΑΕΚ να έχει 29. Το παιχνίδι ήταν εξαιρετικά αμφίρροπο στο ξεκίνημα μέχρι που ο ΠΑΟΚ πήρε προβάδισμα […]

Το παιχνίδι ήταν εξαιρετικά αμφίρροπο στο ξεκίνημα μέχρι που ο ΠΑΟΚ πήρε προβάδισμα τριών γκολ (12-9), με το ημίχρονο να τελειώνει με σκορ 13-10. Έκτοτε οι Θεσσαλονικείς δεν έχασαν το προβάδισμά τους, με τη μεγαλύτερη διαφορά να είναι τα έξι γκολ (26-20) μισό λεπτό πριν λήξει το ματς.

ΠΑΟΚ: Παλάσκας 5 (χαμένο πέναλτι), Βεσελίνοβιτς 5, Κοκκώνης, Αραμπατζής 3, Μαστρογιάννης 2, Νικολαΐδης 2, Πέγιοβιτς, Τσίλης, Κυπραίος, Κέζιτς

ΑΕΚ: Λόκεν 6, Αργυρού 4, Χόγκας 4, Δομπρής 2, Βραζάλιτσα 2, Ζαμπούνης, Πέρρος, Γεωργιάδης