Άνετη πρόκριση για ΠΑΟΚ στους «32» του Challenge Cup

Με δύο εύκολες νίκες επί της Αλοΐζιανς από τη Μάλτα, ο ΠΑΟΚ πήρε την πρόκριση για τους «32» του Challenge Cup. Μετά το 34-17 του πρώτου αγώνα στη Μάλτα, ο «Δικέφαλος του Βορρά» πήρε ακόμα πιο εύκολη νίκη με 39-15 στη Μίκρα. Πήρε από νωρίς το προβάδισμα, με το 21-8 του ημιχρόνου να του δίνει […]

Με δύο εύκολες νίκες επί της Αλοΐζιανς από τη Μάλτα, ο ΠΑΟΚ πήρε την πρόκριση για τους «32» του Challenge Cup.

Μετά το 34-17 του πρώτου αγώνα στη Μάλτα, ο «Δικέφαλος του Βορρά» πήρε ακόμα πιο εύκολη νίκη με 39-15 στη Μίκρα.

Πήρε από νωρίς το προβάδισμα, με το 21-8 του ημιχρόνου να του δίνει την ευκαιρία να είναι πιο χαλαρός στη συνέχεια.

Στην επόμενη φάση θα τεθεί αντιμέτωπος με την ισχυρή Γκέζτεπε. Το πρώτο ματς είναι εκτός έδρας (18 ή 19/11) και ο επαναληπτικός θα γίνει στη Θεσσαλονίκη (25 ή 26/11).

ΠΑΟΚ- ΑΛΟΪΖΙΑΝΣ 39-15 (21-8 ημχ.)

Διαιτητές: Πίρβου- Ποτίρνιτσε (Ρουμανία), Παρατηρητής: Καπλάνης (Κύπρος) Δίλεπτα: 2-2, Πέναλτι: 8/8-3/5.

ΠΑΟΚ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Αραμπατζής 4, Παλάσκας 6, Γουργούμης, Τσίλης 3, Νικολαϊδης 4, Κοκώνης 2, Πετρίδης 1, Μαστορογιάννης 1, Πέγιοβιτς, Κυπραίος 4, Βεσελίνοβιτς 5, Κοτανίδης, Καλόμοιρος 1, Αποστόλου 3, Οικονόμου, Κολοβός 2.

Αλοΐζιανς (Μάθιου Μάμο): Γκαλέα, Μπουγκέλα, Ζάρμπ, Μίφσουντ 6, Ζάμιτ 1, Ντι Πιλάτο 1, Λέμις 2, Τσετκούτι, Νάουντι 2, Άταρντ, Ν. Τάντι 1, Σούλε, Φσάντι, Μιχαίλοβιτς 2, Γ. Τάντι