Απόλλων Σμύρνης – Πανιώνιος: Η κριτική των παικτών

Διαβάστε την κριτική των ποδοσφαιριστών του Απόλλωνα Σμύρνης μετά το 1-1 με τον Πανιώνιο στη Ριζούπολη.

Τσόβιτς: Ηταν άτυχος στη φάση του γκολ καθώς προδόθηκε από… καραμπόλα. Το σουτ του Μασούρα βρήκε δοκάρι και στη συνέχεια στην πλάτη του τερματοφύλακα του Απόλλωνα. Γενικά είχε καλές επεμβάσεις με σημαντικότερη αυτή του 3ου λεπτού στο τετ α τετ με τον Κόεμπο.

Κύργιας: Είχε την ευκαιρία να σκοράρει στο 33’ με μια ωραία γυριστή κεφαλιά την οποία μπόκαρε ο Κότνικ.

Παπάζογλου: Βοήθησε αρκετά στην κυριαρχία της ομάδας του στο κέντρο, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι πήραν την κατοχή, με τον Απόλλωνα να έχει γυρίσει πιο πίσω ώστε να κρατήσει το 1-0.

Ναδάλες: Αν και έδειξε διάθεση, δεν φάνηκε τόσο πολύ επιθετικά.

Κούρος: Είχε ένα καλό σουτ στο 27’ και μια ωραία εκτέλεση φάουλ στο 33’ που παραλίγο να καταλήξει στα δίχτυα από την κεφαλιά του Κύργια. Φυσικά ήταν ο παίκτης που «σέρβιρε» το γκολ στον Μπαρτολίνι, από ωραία εκτέλεση φάουλ/

Μπαρτολίνι: Ηταν στην κατάλληλη θέση την κατάλληλη στιγμή, νικώντας την άμυνα του Πανιωνίου με κοντινή κεφαλιά για το 1-0 στο 38’

Κονέ: Είχε τρεις πολύ καλές ευκαιρίες, ωστόσο… επέσε πάνω στον Κότνικ ο οποίος με μεγάλες επεμβάσεις του είπε «όχι». Γενικότερα ήταν από τους παίκτες του Απόλλωνα που απείλησαν περισσότερο.

Αλμπάνης: Κινητικός και με διάθεση φάνηκε κυρίως στο πρώτο μέρος που η ομάδα του έκανε περισσότερο αισθητή την παρουσία της επιθετικά.

Μενδρινός: Αρκετά καλή εμφάνιση, ειδικά στο πρώτο μέρος βοήθησε στο κέντρο, αλλά και επιθετικά με κάποια σουτ. Αντικαταστάθηκε στο 80’ λεπτό.

Στάθης: Ηταν αρκετά καλός σε γενικές γραμμές, ειδικά στο πρώτο μέρος.

Καστιγέχος: Ηταν από τους πιο δραστήριους της ομάδας του και προσπάθησε αρκετά.

Σιατραβάνης: Πέρασε στο ματς στο 84’ και δεν μπορεί να κριθεί παίζοντας λίγο.

Ντεβέσα: Μπήκε στο 80’ αντί του Καστιγέχος και δεν πρόλαβε να φαβεί ιδιαίτερα.