Παναθηναϊκός – Πλατανιάς : Η κριτική των Κρητικών

Διαβάστε την κριτική των παικτών του Πλατανιά μετά την ήττα με 0-2 από τον Παναθηναϊκό.

Κλιάιτς: Ο καλύτερος της ομάδας του. Κράτησε το σκορ στα επίπεδα του 2-0 με τις επεμβάσεις του και στο πρώτο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Καρυπίδης: Κακή εμφάνιση από τον έμπειρο αμυντικό, που πολλές φορές είδε τον Κλιάιτς να σώζει δικά του λάθη. Άδικο το πέναλτι που δόθηκε εις βάρος του.

Γκρζέλτσακ: Ακίνδυνος εντελώς, δεν τον κατάλαβε ποτέ η άμυνα του Παναθηναϊκού και λογικά αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο.

Ενσικουλού: Προσπαθησε στο πρώτο ημίχρονο να βγει στην κόντρα, αλλά πήγαινε αργά στην μπάλα και δεν κατάφερε να μπει περιοχή και να απειλήσει.

Ντικαμονά: Από το δικό του χέρι μέσα στην περιοχή ξεκλειδώνει το ματς. Δεν ήταν καλός, είχε πολλά προβλήματα και δεν βοήθησε.

Αγγελόπουλος: Από τους καλύτερους του Πλατανιά. Μπόρεσε να κρατήσει μπάλα και με ψυχραιμία να τη βγάλει, αλλά δεν είχε βοήθειες.

Βάντερσον: Πολύ νευρικός από το ξεκίνημα, περισσότερο τα έβαζε με τους παίκτες του Παναθηναϊκού παρά έπαιζε ποδόσφαιρο. Αρνητικός ο Βραζιλιάνος.

Κοροβέσης: Είχε μια καλή ευκαιρια με μακρινό σουτ, έτρεξε αρκετά, διακρίθηκε περισσότερο από άλλους σε μια ομάδα που δεν μπορούσε να αναπτυχθεί σωστά.

Παπανικολάου: Κακός σε όλο το ματς και άφαντος ο μεσοεεπιθετικός του Πλατανιά, δεν μπόρεσε να βοηθήσει την ομάδα του.

Δημούτσος: Έτρεξε πολύ, όπως κάνει πάντα, έκοψε αρκετές φορές, αλλά δεν είχε συμπαραστάτες πλην του Αγγελόπουλου.

Ουές: Ο χειρότερος του αγώνα. Τον έκανε ό,τι ήθελε ο Μουνέ και δικαίως αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο από τον Ρόκα.

Στάμου: Κακό παιχνίδι και από αυτόν, που είδε πολλές φορές τους παίκτες του Παναθηναϊκού να βγαίνουν στην πλάτη του.

Ντουαλά: Δεν κατάφερε να φανεί απειλητικός σε κανένα σημείο.

Πετρόπουλος: Είχε μια καλή στιγμή, όταν βρέθηκε σε καλή θέση έπειτα από λάθος του Κουρμπέλη, αλλά το πλασέ του ήταν απελπιστικά άστοχο.