Λουτσέσκου : «Σημαντικό ότι σκοράραμε πολλές φορές»

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου στάθηκε στην καλή παρουσία του ΠΑΟΚ κόντρα στον Λεβαδειακό, παρά την έλλειψη ρυθμού λόγω της διακοπής του πρωταθλήματος.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου μετά την ευρεία νίκη (5-0) του ΠΑΟΚ επί του Λεβαδειακού τόνισε πως ήταν λογικό να μην έχει αρκετό ρυθμό το παιχνίδι λόγω της διακοπής, αλλά δήλωσε ευχαριστημένος από τα πολλά γκολ που σημείωσαν οι παίκτες του.

Αναλυτικά όσα είπε στην κάμερα της NOVA:

«Είναι λογικό να υπάρχει έλλειψη ρυθμού μετά τη διακοπή. Παίξαμε και με μία ομάδα που έχει καλή αμυντική νοοτροπία ο Λεβαδειακός. στο πρώτο ημίχρονο καταφέραμε να σκοράρουμε, να διασφαλίσουμε το σκορ, το δεύτερο ήταν μια συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου.

Ήταν φυσιολογικό μετά το 2-0 ο αντίπαλος να πέσει σε απόδοση, εμείς βρήκαμε ευκαιρίες και βάλαμε κι άλλα γκολ».