Διπλό ρεκόρ ο ΠΑΣ Γιάννινα!

Η νίκη του ΠΑΣ Γιάννινα επί του Πλατανιά στους «Ζωσιμάδες» (3-1) για την έβδομη αγωνιστική της Superleague περιείχε και δύο ρεκόρ για τους Γιαννιώτες. Ειδικότερα, ο ΠΑΣ είχε να πετύχει τρία γκολ σε πρώτο ημίχρονο αγώνα του στην Α’ Εθνική από τις 16 Οκτωβρίου 1983, στο 4-0 επί της Δόξας Δράμας. Την ίδια στιγμή, ο […]

Η νίκη του ΠΑΣ Γιάννινα επί του Πλατανιά στους «Ζωσιμάδες» (3-1) για την έβδομη αγωνιστική της Superleague περιείχε και δύο ρεκόρ για τους Γιαννιώτες.

Ειδικότερα, ο ΠΑΣ είχε να πετύχει τρία γκολ σε πρώτο ημίχρονο αγώνα του στην Α’ Εθνική από τις 16 Οκτωβρίου 1983, στο 4-0 επί της Δόξας Δράμας.

Την ίδια στιγμή, ο «Άγιαξ της Ηπείρου» κατάφερε να κάνει ανατροπή σε ματς που ήταν πίσω στο σκορ μετά από ένα έτος. Η τελευταία φορά που είχε πετύχει κάτι τέτοιο ήταν στις 31 Οκτωβρίου 2016, στην εκτός έδρας νίκη (2-1) επί του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο.