Ρόμα : Έχασε βαθμούς και τον Μανωλά

Στο 1-1 με τη Σασουόλο στην Ρώμη η Ρόμα για την 19η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος. Δεύτερη σερί απώλεια για τους Ρωμαίους, που στο ημίχρονο έχασαν τον Μανωλά με τραυματισμό.

Μετά την ήττα στο ντέρμπι της προηγούμενης αγωνιστικής από τη Γιουβέντους, η Ρόμα υπέστη νέα απώλεια βαθμών. Αυτή τη φορά η ομάδα του Κώστα Μανωλά έμεινε στο 1-1 στην έδρα της με τη Σασουόλο σε ματς για τη 19η αγωνιστική της Serie A. Ετσι οι Ρωμαίοι έφτασαν τους 39 βαθμούς και παραμένουν εκτός τριάδας.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Μανωλάς που ξεκίνησε βασικός, έγινε αλλαγή στο ημίχρονο
(στην θέση του πέρασε ο Ζέσους) λόγω ενός τραυματισμού.

Το σκορ άνοιξε ο Πελεγκρίνι στο 31’, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 78’ με τον Σιμόνε Μισιρόλι.

Εξάλλου αξίζει να σημειώσουμε οτι η Μπενεβέντο πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, που ήρθε με 1-0 επί της Κιέβο εντός έδρας! Χρυσός σκόρερ ο Κόντα στο 64ο λεπτό.

Η Μπενεβέντο παραμένει φυσικά στην τελευταία θέση με μόλις 4 βαθμούς, έχοντας γνωρίσει 17 ήττες και 1 μία ισοπαλία πριν τη σημερινή πρώτη νίκη της.