Επίδειξη δύναμης της Ατλέτικο επί της Σεβίλλης (vids)

Η Ατλέτικο Μαδρίτης καθαρίζει την αναμέτρηση κόντρα στη Σεβίλλη (3-0) πριν από την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού στο Σάντεθ Πιθχουάν!

Μετά το τραγικό λάθος της άμυνας των Σεβιγιάνων, ο Ντιέγκο Κόστα έκλεψε την μπάλα από τον Έβερ Μπανέγα και πλάσαρε ιδανικά για το 1-0 της Ατλέτικο στην εκτός έδρας αναμέτρηση κόντρα στη Σεβίλλη στο 29ο λεπτό. Ο Βραζιλιάνος έχει συμμετοχή σε επτά γκολ (5 τέρματα, 2 ασίστ) στα εννέα παιχνίδια της Ατλέτικο που έχει χρόνο συμμετοχής σε όλες τις διοργανώσεις.

Λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου ο Γάλλος διεθνής φορ της ομάδας, Αντουάν Γκριεζμάν, χόρεψε την άμυνα των γηπεδούχων και διπλασίασε τα τέρματα της Ατλέτι πανηγυρίζοντας αγκαλιά με το σημαιάκι του κόρνερ που έγινε… μικρόφωνο!

Ενώ στο 51ο λεπτό ο Γκριζού σκόραρε και πάλι ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0 από το σημείο του πέναλτι καθαρίζοντας ουσιαστικά την αναμέτρηση κόντρα στους Σεβιγιάνους.