Ρίβερ Πλέιτ : Κατέκτησε το Κύπελλο Αργεντινής

O Nάτσο Σκόκο έδειξε τον δρόμο της κατάκτησης του Κυπέλλου Αργεντινής στην Ρίβερ Πλέιτ, με την αργεντίνικη ομάδα να παίρνει το τρόπαιο.

Η Ρίβερ Πλέιτ κατέκτησε το Κύπελλο Αργεντινής, επικρατώντας με 2-1 της Ατλέτικο Τουκουμάν. Οι Μιγιονάριος διατήρησαν τα σκήπτρα της Κυπελλούχου, καθώς είχαν σηκώσει και πέρσι το τρόπαιο χάρη στη νίκη με 4-3 επί της Ροζάριο Σεντράλ.

Ο Νάτσο Σκόκο ήταν αυτός που έβαλε τις βάσεις για να φτάσει η Ρίβερ στο κύπελλο. Ο άλλοτε επιθετικός της ΑΕΚ άνοιξε το σκορ στο 10′ με κοντινή κεφαλιά. Δυο λεπτά αργότερα, η Ατλέτικο απάντησε με προβολή του Λουίς Μιγκέλ Ροντρίγκεζ.

Ωστόσο, η ομάδα του Μπουένος Άιρες είχε τον τελευταίο λόγο με εκπληκτικό σουτ του Φερνάντες τρία λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Οι τυπικά φιλοξενούμενοι δεν βρήκαν άλλη απάντηση κι έτσι το σκορ έμεινε ως είχε.