Πανέτοιμα τα «Λιοντάρια» για τη σέντρα

Σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στις Σέρρες, ο Πανσερραικός νίκησε με καλή εμφάνιση τη Βέροια με σκορ 2-0 και έδειξε πανέτοιμος για την πρεμιέρα της Football League το επόμενο σαββατοκύριακο. Οι γηπεδούχοι ήταν καλοί στο πρώτο ημίχρονο. Κατάφεραν να ανοίξουν νωρίς το σκορ με τον Στέργιο Τσιμίκα να κάνει το 1-0 στο 10’ με όμορφη […]

Σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στις Σέρρες, ο Πανσερραικός νίκησε με καλή εμφάνιση τη Βέροια με σκορ 2-0 και έδειξε πανέτοιμος για την πρεμιέρα της Football League το επόμενο σαββατοκύριακο.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλοί στο πρώτο ημίχρονο. Κατάφεραν να ανοίξουν νωρίς το σκορ με τον Στέργιο Τσιμίκα να κάνει το 1-0 στο 10’ με όμορφη ατομική προσπάθεια ενώ έχασαν και άλλες δυο ευκαιρίες με τις προσπάθειες των Παπουτσογιαννόπουλου και Ρούτση να μη βρίσκουν στόχο.

Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες του Περικλή Αμανατίδη κατάφεραν να διπλασιάσουν το προβάδισμα τους. Στο 67’ Στέβιτς, Φούσου και Δούμτσιος συνδυάστηκαν ιδανικά με τον τελευταίο να σκοράρει με κοντινή προβολή για το 2-0 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Οι αρχικές συνθέσεις:

Πανσερραϊκός: Ρίστιτς, Τσαμούρης, Βοσκόπουλος, Τσελεπίδης, Στέβιτς, Παπουτσογιαννόπουλος, Σιάκκας, Πόζογλου, Τσιμίκας, Γκούρτσας, Ρούτσης

Στον πάγκο ήταν οι: Δεμένικος, Δούμτσος, Τζιτζικαλάκης, Γιαξής, Φούσου, Καπτέλι, Ζυγκερίδης

Βέροια: Γιαγκιόζης, Κοζάκης, Καψάλης, Δαμιανάκης, Σουλιώτης, Λάσκαρης, Ουνγιαλίδης, Βανκεβάι, Μπαστιάνος, Λίταινας, Μπλέτσας

Στον πάγκο ήταν οι: Σοϊλεμέζογλου, Οφέι, Λαζόπουλος, Δόρης Νύκταρης, Βάλις, Γιαμόα