Απλά ασταμάτητος: Σαλάχ – Ρόμα 2-0! (pics,vids)

Ο συνήθης ύποπτος Μοχάμεντ Σαλάχ έδωσε αέρα δύο τερμάτων στη Λίβερπουλ στον εν εξελίξει αγώνα κόντρα στη Ρόμα στο Άνφιλντ!

Δεν μπορεί κανείς να τον σταματήσει! Ο Αιγύπτιος Θεός της Λίβερπουλ Μοχάμεντ Σαλάχ σκόραρε και απόψε (24/04) κόντρα στη Ρόμα στο πλαίσιο του πρώτου ημιτελικού του Champions Leauge και μάλιστα δις. Έφτασε τα 43(!) τέρματα στη σεζόν, 11 εξ’αυτών στη διοργάνωση των… αστεριών. Στο 36ο λεπτό με εξαιρετικό σουτ άνοιξε το σκορ για τους Reds και στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου μετά από τρομερή πάσα του Φιρμίνο «έγραψε» το 2-0 για την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Αιγύπτιος άσος των Reds δεν πανηγύρισε τα τέρματά του σεβόμενος τη θητεία τους στους Τζιαλορόσι (2016-2017).