Πεντάσφαιροι στο ημίχρονο! (vids)

Χορταστικό πρώτο ημίχρονο στη Λειψία, με την Ρεντ Μπουλ να προηγείται 3-2 της Πόρτο.

Πέντε τέρματα είχε το πρώτο ημίχρονο στη Λειψία, ανάμεσα στην Ρεντ Μπουλ και την Πόρτο.

Οι Γερμανοί στο πρώτο δεκάλεπτο βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με τέρμα του Όρμπαν (10′) με κοντινή προβολή μετά από ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα της Πόρτο. Οκτώ λεπτά αργότερα μετά από φάση διαρκείας ο Αμπουμπακάρ έφερε το ματς στα ίσια με δυνατό σουτ από κοντινή απόσταση.

Η Λειψία πήρε εκ νέου το προβάδισμα (2-1) στο 38′ με γκολ του Φόρσμπεργκ με έξυπνο πλασέ σε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα των «δράκων». Τρία λεπτά αργότερα οι Γερμανοί σημείωσαν και τρίτο τέρμα (3-1) με τον Όγκουστιν που πλάσαρε εύστοχα σε ανεπανάληπτο τετ α τετ μετά από λάθος των Πορτογάλων στην άμυνα. Ένα λεπτό πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου, η Πόρτο μπήκε ξανά στο ματς με κοντινή προβολή του Μαρκάνο, αφήνοντας υποσχέσεις για ακόμα καλύτερο θέαμα στην επανάληψη.

Το 1-0 της Λειψίας

Το 1-1 της Πόρτο

Το 2-1 και το 3-1 της Λειψίας

Το 3-2 της Πόρτο