Ισοπαλία για την Κ-20 του Λεβαδειακού στο Αγρίνιο

Η ομάδα Κ-20 του Λεβαδειακού πέρασε αλώβητη από το Αγρίνιο και αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τον Παναιτωλικό.

Οι παίκτες του Βαγγέλη Φράγκα έπαιξαν κατά διαστήματα όμορφο ποδόσφαιρο.

Προηγήθηκαν στο 12’ όταν ο Νίκας με συρτό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Δεκατρία λεπτά αργότερα, ο Γκασούκας ισοφάρισε σε 1-1 για τους γηπεδούχους.

Στο 28’ ο Παναιτωλικός κέρδισε πέναλτι. Ο Νταλακούρας εκτέλεσε την εσχάτη των ποινών, ωστόσο ο Ζωγράφος απέκρουσε, ενώ στο 30’ είχαμε την αποβολή του Λιάγκα.

Δέκα λεπτά πριν το φινάλε της αναμέτρησης, ο Λεβαδειακός είχε μεγάλη ευκαιρία να πάρει τη νίκη, αλλά ο Τσίμπος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι του Καλαντζή.

Οι συνθέσεις:

Παναιτωλικός: Καλαντζής, Πριόνας, Μπακογιάννης (77’ Αλομπισάτ), Χριστογιάννης, Γιαννιώτης Δ., Τσιγγάρας, Μπελεβώνης, Νταλακούρας (84’ Πατίλας), Γκασούκας, Κοτρώτσος (65’ Κυζιρίδης), Γεωργούσης.

Λεβαδειακός: Ζωγράφος, Saliai, Τσίμπος, Λιάγκας, Μερεντίτης, Αργυρίου, Δήμος (70* Παχούμης), Νίκας, Ιωαννίδης (85* Κουκοβίνος), Χατζηλάμπρος, Πόρρης (46* Βήχος)