Μπουλς – Μπακς 105-118

Οι Μπακς επικράτησαν μέσα στην έδρα των Μπουλς με 118-105, παρά το γεγονός πως ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν αγωνίστηκε λόγω του διαστρέμματος που έχει υποστεί.

Οι Μπακς νίκησαν σχετικά εύκολα τους Μπουλς στο Σικάγο με 118-105, παρά το ότι δεν είχαν στη διάθεσή τους τον τραυματία Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Ο Έλληνας φόργουορντ των ελαφιών λόγω προβλήματος στον αστράγαλο δεν μπόρεσε να βοηθήσει την ομάδα του κόντρα στους Μπουλς, παρόλα αυτά υπήρχαν κάποιοι παίκτες που αγωνίστηκαν και για τον Γιάννη.

Οι δυο ομάδες είχαν από μία περίοδο στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο όμως, τα ελάφια πήραν τον έλεγχο του ματς και έτσι ανέβηκαν στο 38-34 και βρίσκονται κοντά στην εξασφάλιση της εισόδου τους στα play-off.

Συγκεκριμένα, μεγάλη εμφάνιση έκαναν οι παγκίτες Μουχάμαντ και Σνελ με 21 πόντους και 18 αντίστοιχα, ενώ οι Μίντλετον και Τζένινγκς πέτυχαν από 16 πόντους.

Για τους γηπεδούχους που δεν βρίσκονται σε καλή κατάσταση, ο Βάλενταϊν είχε 20 πόντους κι ο Πέιν 17.