Κινγκς – Χοκς 105-90

Οι Κινγκς πήραν τη νίκη απέναντι στους Χοκς με 105-90 και ανέβηκαν στο 24-49, με τους αντιπάλους τους να πέφτουν στο 21-51. Το ματς άρχισε με 23 λεπτά καθυστέρηση λόγω διαδήλωσης έξω από το γήπεδο για 20χρονο Αφροαμερικάνο που έπεσε νεκρός από πυρά αστυνομικών στο Σακραμέντο. Στα του αγώνα, οι δύο Έλληνες διεθνείς, Κώστας Κουφός και Τάιλερ […]

Στα του αγώνα, οι δύο Έλληνες διεθνείς, Κώστας Κουφός και Τάιλερ Ντόρσεϊ τέθηκαν αντίπαλοι και είχαν καλή απόδοση. Ο νικητής Κουφός έκανε double-double με 14 πόντους και 11 ριμπάουντ, ενώ ο ηττημένος Ντόρσεϊ σημείωσε 11 πόντους.

Για τους γηπεδούχους πρώτος σκόρερ ήταν ο Τζάκσον με 20 πόντους, ενώ ο Τέιλορ με 18 πόντους ηγήθηκε των σκόρερ για τους φιλοξενούμενους.

Τα δωδεκάλεπτα: 25-28, 24-16, 31-27, 25-19