Ούτε τώρα νίκη για τον ΠΑΟΚ

Μία ακόμα ήττα γνώρισε ο ΠΑΟΚ, αυτή τη φορά από τη Γκαζιαντέπ με 85-82 στο κλειστό της Πυλαίας για τη 2η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ σε έναν αγώνα που βρισκόταν μπροστά στο σκορ μέχρι το 37′. Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου δεν λέει να σηκώσει κεφάλι, πηγαίνει από ήττα σε ήττα και πλέον […]

Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου δεν λέει να σηκώσει κεφάλι, πηγαίνει από ήττα σε ήττα και πλέον η αμφισβήτηση για τον Έλληνα τεχνικό γίνεται ολοένα και μεγαλύτερη.

Ο ΠΑΟΚ ήταν καλός για περίπου 20 λεπτά, με την είσοδο του Αντώνη Κόνιαρη να αλλάζει τα δεδομένα στην εικόνα της ομάδας, όμως ο κακός χειρισμός των τελευταίων λεπτών και των κρίσιμων φάσεων χάρισε τη νίκη στην Γκαζιαντέπ.

Καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Μπράντον Τρις, με τον Αμερικανό να πετυχαίνει 22 πόντους 22 πόντους, έχοντας όμως και 2/7 τρίποντα, ενώ θετική ήταν η παρουσία και του Κέβιν Ντίλαρντ, με τον Αμερικανό γκαρντ να μετρά 15 πόντους και 3 ασίστ, έχοντας όμως και αυτός υψηλό ποσοστό αστοχίας από τα 6,75 (2/8 προσπάθειες).

Στα αξιοσημείωτα η χρησιμοποίηση του Λάκι Τζόουνς για 36 λεπτά, με τον Αμερικανό να δείχνει σημάδια κούρασης στα τελευταία λεπτά και να μην έχει δυνάμεις στο τέλος στις κρίσιμες φάσεις.

Τα δεκάλεπτα: 18-23, 38-42, 61-58, 82-85.

ΠΑΟΚ (Παπαθεοδώρου): Ντίλαρντ 15 (2/8 τρίποντα), Κλάσεν 6 (2/7 δίποντα, 2/4 βολές), Κρουμπάλι 6 (6/12 βολές), Κόνιαρης 2 (3 ασίστ), Καρράς 6, Τσόχλας, Μαργαρίτης 1 (0/3 σουτ, 1/2 βολές), Κατσίβελης 6, Τζόουνς 18 (2), Τρις 22 (7/8 δίποντα, 2/7 τρίποντα, 2/2 βολές.

ΓΚΑΖΙΑΝΤΕΠ (Δέδας): Άρμαντ 20 (5/6 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 4/6 βολές, 5 ασίστ), Ραντ 17 (7/13 δίποντα, 1/3 τρίποντα), Ουάιτ 19 (3 τρίποντα, 7 ριμπάουντ), Χατσίγιεβα 4, Λάιονς 4, Ουίλιαμς 3, Μπάλαζιτς 13 (2), Ογκούτ 5 (1), Τσίνκο.