Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ 53-61

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 61-53 του Παναθηναϊκού εκτός έδρας κάνοντας το 3/3 στο πρωτάθλημα της Α1 Μπάσκετ Γυναικών.

Ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ κέρδισε τον Παναθηναϊκό με 61-53 στο «Παύλος Γιαννακόπουλος» και πήρε μία σημαντική νίκη κάνοντας το 3/3 στο πρωτάθλημα της Α1.

Μπορεί η «πράσινες» να μπήκαν δυνατά αλλά τελικά ο «Δικέφαλος του Βορρά» είχε ότι χρειαζόταν για να πάρει το «διπλό».

Το πρώτο δεκάλεπτο βρήκε μπροστά στο σκορ τις γηπεδούχες (16-15), ωστόσο το δεύτερο δεκάλεπτο ο ΠΑΟΚ ήταν καταιγιστικός και πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενος με 13 πόντους (35-22).

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός προσπάθησε να επιστρέψει αλλά τελικά δεν τα κατάφερε καθώς οι φιλοξενούμενες διαχειρίστηκαν σωστά το παιχνίδι και πήραν τη νίκη με 61-53.

Τα δεκάλεπτα: 16-15, 22-35, 37-47, 53-61

Επόμενη αγωνιστική: ΠΑΟΚ-Νίκη Λευκάδας